Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Virtuální prohlídka hradu a zámku Poběžovice

Videem můžete otáčet a rozhlížet se plně v 360 °

K prohlížení je zapotřebí nejnovější verze webového prohlížeče (Chrome, Opera, Firefox, IE)

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 126
TÝDEN: 3231
CELKEM: 635467

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Procházka po nové cestě do Meclova

Typ: ostatní
Ohnišťovice a Meclov pojí nová cesta

Na Nový rok jsme se vydali prohlédnout novou asfaltovou cestu, která byla vybudována v rámci Komplexních pozemkových úprav v k.ú. Ohnišťovice,  mezi obcemi Ohnišťovice a Meclov. Vzhledem k tomu, že komplexní pozemkové úpravy jsou obrovskou akcí státu, jsou i všechny z nich vyplývající stavby hrazeny ze státního rozpočtu a obce je převezmou v podstatě zdarma.

Cesta začíná kousek za obcí Ohnišťovice (asi 100 metrů za mostem) a navazuje na komunikaci v obci Meclov, takže její délka je téměř 3 kilometry. Podél ní je v několika místech vysazena ovocná alej (několik druhů třešní, jabloní a švestek) čítající celkem 80 nových stromků. Součástí komunikace bohužel nejsou odpočinkové lavičky a co je horší, ani příkop, který by odváděl dešťové vody, takže už po prvních deštích se na vozovku vyplavilo bláto. Chápu, že i stát musí šetřit, ale vyhloubení příkopů na nejexponovanějších místech a vybudování 3 propustků už by v rámci celkových nákladů nehrálo tak významnou roli a cesta by byla chráněna před naplaveninami, které zřejmě dlouho nikdo neodklidí... Škoda. 

Součástí celé komunikace je i bytelný brod, který bude sloužit těžké zemědělské technice, aby se vyloučil její přejezd před ohnišťovický most, který pod několikatunovými náklady velmi trpěl.

VoK

Nová komunikace z Ohnišťovic do Meclova.Nová komunikace z Ohnišťovic do Meclova.Nová komunikace z Ohnišťovic do Meclova.Nová komunikace z Ohnišťovic do Meclova.Nová komunikace z Ohnišťovic do Meclova.


Vytvořeno: 6. 1. 2019
Poslední aktualizace: 6. 1. 2019 10:19
Autor: Správce Webu